CEO’dan Mesaj

Değerli iş ortaklarımız ve kıymetli çalışma arkadaşlarım;

İlk tohumlarını 2011’de attığımız Har Group, girişimcilik hayallerimizin peşinden gitmeye karar vermemizle filizlendi. Bugün ise, artık kökleri toprağına sımsıkı bağlı bir ağaç olarak meyvelerini veriyor.

Global çağda teknoloji ve dijitalleşme her geçen gün evriliyor. Biz de vizyonumuzu ve felsefemizi, dijital çağın kodlarını doğru okumak üzerine geliştiriyoruz. Sürdürülebilir iş modellerimiz bu doğrultuda önemli bir yükseliş evresinde.

Turizm alanında başlayan çalışmalarımız teknoloji, enerji ve tarım alanındaki yatırımlarımızla farklı kulvarlarda devam ediyor. İlk günden bu yana dijitalleşmeye öncelik vererek hedeflerimizi ve stratejilerimizi hep bu yönde belirledik. Grubumuzun teknoloji şirketi Roof Stacks, yazılım geliştirme çalışmalarına Türkiye ve ABD ofislerinde hız kesmeden devam ediyor.

Lise yıllarımda hayalini kurduğum, Roof Stacks ile hayata geçirdiğim turizm teknolojilerinde e-ticaret yazılımı Bilet Dükkanı; otomasyonu, teknolojik altyapısı, özgün ve zengin içeriğiyle turizm teknolojilerinde ve seyahat sektöründe oyunun kurallarını yeniden yazdı. 30 yıllık turizm tecrübemizin teknoloji ile buluştuğu Bilet Dükkanı, turizm ve seyahat sektöründe Türkiye’deki B2B ve B2C operasyonlarının yanı sıra, 2022 yılının ilk yarısında Almanya pazarında da hizmete geçecek. Ardından hız kesmeden ürünümüzü B2C olarak dünya pazarına myzonia.com portalı ile ABD’de faaliyete açacak ve uluslararası turizm pazarında varlığımızı büyüteceğiz.

Bizi çok heyecanlandıran bir diğer ürünümüz ise, son dijital devrim olarak nitelendirilen metaverse evrenindeki uygulamamız GoArt Metaverse. Uygulamamızın temellerini, dijital literatürde henüz metaverse kavramının bu denli popüler olmadığı 2017 yılında attık. Bugün artık global teknoloji devlerinin de yatırım yaptığı metaverse alanına çok daha önce girmiş olmanın haklı gurunu yaşıyoruz. İlk günden beri vizyonumuzu belirleyen ana düşünce, dijital çağın geleceğini doğru okumak ve teknolojide öncü olmaktı. Bunu başarmış ve devam ettirecek olmak, bize güç veriyor.

GoArt Metaverse ile insanlığın yüzyıllardır rüyası olan zamanda yolculuğu dijital evrende mümkün kıldık. Stephen Hawking’in “Geçmişe yolculuk mümkün değil, ama geleceğe yolculuk mümkün” sözlerinin tersine, bunun mümkün olabileceğini gösteren kurgusal bir evren ürettik. GoArt, bu galaksinin ilk dünyası. Dünyanın farklı noktalarından GoArt Metaverse’e bağlantı imkanı sağlayan zaman kapıları açmak için çalışmalarımız hızla devam ediyor. GoArt Metaverse, AR, VR ve WEB’de kullanıcıların kendi avatarları ile Goarc tokenları kullanarak alışveriş yapabileceği, konserlere katılabileceği, diğer avatarlar ile etkileşim kurabileceği, NFT satın alarak avatarlarını güçlendirebilecekleri sürümü ile kullanıcılara yeni deneyimler yaşatmaya devam edecek.

Türkiye’de başlayan zaman yolculuğu maceramız, küresel pazarda da yerini almaya hazırlanıyor. Bu anlamda, bugün itibari ile AR tabanlı çalışan metaverse’ün dünyadaki ilk temsilcisi olmanın sorumluluğunu taşıyor ve çalışmalarımıza bu motivasyonla devam ediyoruz.

Har Group’u, odağına insanı alan, rotasını teknolojiyle çizen bir güç olarak tanımlıyoruz. Tüm sektörel faaliyetlerimizi bu inanç ve tutku ışığında gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki süreçte, istikrarlı büyümemizi sürdürerek hem ülke ekonomisine hem de paydaşı olduğumuz sektörlere değer ve katkı sağlamaya devam edeceğiz. Her zaman olduğu gibi, içinde bulunduğumuz topluma ve dünyaya fayda sağlamayı en az ticari başarılarımız kadar önemseyeceğiz.

İşimize olan tutkumuzu kaybetmeden, hayallerimizi hayata geçirmek adına çevik, dinamik ve verimli üretimimizde tüm çalışma arkadaşlarımız da aynı heyecanı paylaşıyor. Birlikte nice başarılara imza atacağımıza inandığım tüm değerli iş ortaklarımıza ve çalışma arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

Sevgi ve Saygılarımla.

BURAK SOYLU

Roof Stacks CEO’su.