Enerji

Değişmekte olan ekonomik ve iklimsel koşullar itibariyle, dünyanın yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmesi gerektiğinin bilincinde olan grubumuz, sektörde bu yönde girişimci yatırımlara sahiptir.

HAR A.Ş.:

Har A.Ş. 2013 yılında kurulmuştur. Güneş enerji santralleri ile temiz enerji kaynaklarına  yatırım yapan şirketimiz, yenilenebilir enerji sektöründe hem bölge hem de ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. 40 dönümlük arazide 1.500 kilowatt kurulu güce sahip iki GES (güneş enerjisi santralleri) tesisimizde sürdürülebilir üretim anlayışıyla enerji üretilmektedir.

har-enerji

HARGES ENERJİ:

Harges Enerji, HANWHA QCELL firmasıyla ortak geliştirilen enerji nakil hatlarının olduğu bir enerji yatırımıdır. HANWHA ile olan iş ortaklığımız başka projelerde de devem etmektedir. Yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretmek amacıyla kurulan Harges, Türkiye’nin en ucuza mal olan üretim tesisidir. Elazığ’daki tesislerinde üretilen elektrik enerjisi tüzel kişilere, serbest tüketicilere veya ilgili kuruluşlara ikili anlaşmalar yoluyla satılmaktadır. Şirketimiz; elektrik santralleri kurulması, kurulan santrallerin işletilmesi ve üretilen elektrik enerjisinin ticareti faaliyetlerine devam etmektedir.