Teknoloji

Her geçen gün gelişen ve değişen teknolojik gelişmeleri yakından takip etmekle kalmayıp, “Takip Eden Değil, Üreten” olma yolunda çalışan şirketimiz; teknolojiyi tasarım ve hayal gücü ile buluşturuyor.

Çalışmalarında en yeni teknolojiyi kullanan HAR Group Teknoloji Şirketi, artırılmış gerçeklik ile genişletilmiş gerçeklik uygulamalarının yanı sıra üretim alanındaki teknolojik devrimlerle de yakından ilgilenerek projelerini yürütüyor.

Buharlı makinenin icadından Endüstri 4.0 ve hatta 5.0’a ulaşan üretim yolculuğundan; bilgisayarla başlayan ve günümüzde giyilebilir teknolojiye kadar evrilen tüm teknoloji gelişmelerini 1988’den beri süregelen tecrübesiyle yakından takip eden HAR Group, teknoloji anlamında Türkiye’de ilk olmayı hedefleyerek çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

BİLET DÜKKANI:

Bilet Dükkanı; konforlu bir seyahat deneyimi için turizm alanında yazılım teknolojileri geliştiren önemli yatırımlarımızdan biridir. Seyahat sektöründe, yolcu ve acente deneyimlerini iyileştirmeyi hedefleyen firmamız, B2C de tüm bilet hizmetlerinin bir arada bulunduğu, hızlı ve kolay satın alma odaklı bir internet portalına sahip olmakla birlikte, B2B’ lerimiz için de 2020 yılından bu yana acentelerin kullanmakta olduğu yazılımsal sistemi sağlamaktadır.

Yurt içi ve yurt dışı yolculuklar için seyahat firmalarının tek bir çatı altında toplandığı Bilet Dükkanı’nda, kullanıcı kişiselleştirmesi ön plandadır. Satın aldığınız seyahatinizin günlük notlarına kadar girebileceğiniz bir sistem ile tasarlanmıştır. Tatil rotaları hakkında yolculara kılavuzluk edecek zengin içeriğiyle de kullanıcı dostu bir niteliğe sahiptir. Seyahat çözümleri üreterek, bu pazarda ciddi bir rol üstlenmeyi amaçlayan Bilet Dükkanı, Türkiye’de B2B ve B2C operasyonlarıyla hizmet vermektedir. 2022 yılı itibariyle Almanya’ da hizmet vermeye başlayarak uluslararası turizm pazarında önemli bir aktör olmayı hedefleyen Bilet Dükkanı, Amerika’da da çok yakında hizmet vermeye başlayacaktır.

Merkezi İstanbul’da bulunan Bilet Dükkanı’nın Antalya ve Elazığ olmak üzere 2 ofisi daha bulunmaktadır. Uzman ve deneyimli ekibi, 7/24 hizmet veren çağrı merkezi ile, kullanıcıların yolculuk deneyimlerine pozitif etki yaratmak için çalışmalarına devam etmektedir.

www.biletdukkani.com

roof-stacks

ROOF STACKS:

Roof Stacks; 2015 yılında kurulan, yerli sermayeli bir bilgi teknolojileri yazılım şirketidir. Uzmanlığımız olan yazılım geliştirme faaliyetleri arasında, turizm sistemleri, Metaverse, Artırılmış Gerçeklik, oyun geliştirme ve finansal teknoloji alanları gelmektedir.  Roof Stacks, Har Group’un amiral gemisi olmakla birlikte aynı zamanda dünyaya açılan yüzüdür. Roof Stacks’in, Roof Tickets ve Roof Moneys olarak iki alt birimi daha bulunmaktadır;

  • Roof Tickets; uçak bileti, konaklama, transfer vb. seyahat ihtiyaçlarına hızlı ve kolay çözümler üreten ve geliştiren turizm yazılımı birimimizdir.
  • Roof XR; XR (genişletilmiş gerçeklik) teknolojisi ile oluşturulan GoArt Metaverse’ün dijital evrendeki tasarımını yapan ve platformun geliştirme çalışmalarını yürüten birimimizdir. Alanında yetkin tasarımcılar, 3D animatörler ve sanatçılardan oluşan ekibimiz, Türkiye ve ABD ofislerimizde eş zamanlı olarak, yazılım çalışmalarına devam etmektedir.
  • Roof Moneys birimimiz ise, GoArt Metaverse platformunda kullanılan Goarc token’ın tasarımcısıdır. GoArt kurgusal evreninde kullanıcıların kendi avatarları ile Goarc tokenları kullanarak alışveriş yapabileceği, diğer avatarlar ile etkileşim kurabileceği bu coinler, RoofPay ve Ethereum tabanlı üretilmektedir.

Merkez üssümüz olan Bilişim Vadisi ofisimizin yanı sıra, Antalya ve Elazığ’da da geliştirme birimlerimiz yer almaktadır. 2020’de ABD’nin Austin kentinde de ofisi açılan Roof Stacks, geliştirdiği teknolojilerle geleceğe yön vermeye ve yarının dünyasını tasarlamaya devam etmektedir.

www.roofstacks.com

GOART:

Türkiye’nin metaverse alanındaki en iddialı projesi olan uygulama, Har Group’un  en önemli markalarından biridir. Artırılmış gerçeklik ve yapay zeka teknolojileriyle geliştirilmiştir. Kendi yaşam döngüsüne sahip bir gezegen olarak tasarlanan GoArt ile zaman yolculuğu yapma hayalinin dijital temelleri atılmıştır. Roof Stacks’in hayata geçirdiği metaverse platformumuz, tarih, turizm ve teknolojiyi bir araya getiren, benzeri olmayan bir uygulamadır.

Dijital dünyanın son devrimi olarak kabul edilen metaverse alanında öncü bir proje olan GoArt’ın temelleri 2017 yılında atılmıştır. Global pazarda metaverse yatırımlarının olmadığı bir dönemde, kendi kurgusal evrenini inşa etmeye ve geliştirmeye başlayan GoArt, bu yönüyle de bir ilk olma özelliği taşımaktadır. Yakın zamanda farklı turizm destinasyonlarının da ekleneceği platformda, özel modelleme ve animasyon teknikleri kullanılmaktadır. Roof XR teknolojisi ile geliştirilen platformumuz, geçmişi ve içinde bulunulan zamanı eş zamanlı olarak deneyimleme imkanı sunmaktadır.

Dünyanın farklı noktalarından eklenecek zaman kapılarıyla evrensel bir boyuta taşınacak olan GoArt, Dünya’nın tüm gezginlerine tarihi keşfetme imkanı sunmaktadır. Uzman yazılım mühendisleri ve teknik ekipler ile birlikte, alanında yetkin tarihçi, arkeolog ve araştırmacılar da GoArt Metaverse çalışmalarına katkıda bulunmaktadır.

GoArt, Türkiye’nin ve Dünya’nın dijital geleceğinde, yakın vadede önemli bir aktör olacağına inandığımız en önemli yatırımlarımızdan biridir. Har Group faaliyetlerinin en temel ilkelerinden biri olan ‘sınırsız hayal gücünün’ en güçlü temsilcidir.

www.goartmetaverse.com

roof-games

ROOF GAMES:

Roof Stacks’in global mobil oyun pazarındaki temsilcisi olan Roof Games, hyper casual ve metroidvania türünde dijital oyun projeleri üretmektedir. Hayal gücümüz ve teknolojik alt yapımız, digital ürünlerimizin vizyonunu belirleyen ana unsurdur. Markamız, yazılım ve sanatı bir araya getiren, cesur – iddialı oyun tasarımı ile içerik geliştirme çalışmalarını sürdürmektedir.

www.roofgames.com