Roof Stacks CEO’su Burak Soylu, Dünya Gazetesi’nin Teknoloji Dünyası programında teknoloji yazarı Ahmet Can’ın konuğu oldu.

Dünya Gazetesi’nin YouTube kanalından canlı yayınlanan programa katılan Burak Soylu, global teknoloji devlerinin gündeminde ilk sıraya yerleşen metaverse evreni ve Web 3.0 teknolojisinin geldiği noktayla ilgili açıklamalarda bulundu. Facebook’un metaverse çıkışıyla tüm dünyanın gözünün metaverse evrenine çevrildiğini, Roof Stacks’in ise metaverse çalışmalarına bundan 4 sene önce başladığını belirten Soylu, Türkiye’nin metaverse trenini kaçırmaması gerektiğinin altını çizdi. Roof Stacks’in yarattığı GoArt platformunun ise Türkiye’nin metaverse konusunda çok önemli bir kazanımı olacağını söyledi.

GoArt evreninde, tarihi gerçekliğin nasıl modellendiğini ve platformun detaylarını anlatan Soylu, GoArt’ın insanları avatarlarıyla buluşturabilmek amacıyla inşa edildiğini belirtti.

GoArt’ın dünyanın belirli noktalarında açılacak zaman kapılarıyla, insanları alternatif bir evrende birbirine bağlayacağını söyleyen Burak Soylu, metaverse evreninin geleceği ile ilgili şöyle ise konuştu:

“Metaverse’de gördüğüm, yakın gelecekte avatarların kafelerde buluşacağı bir dünya. Türkiye’de de GoArt’ın metaverse alanında hak ettiği yeri alabilir diye düşünüyorum.’’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir